راه روشن

إهدنا الصراط المستقیم

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

پیوند بهائیت با صهیونیسم

پیشینه ارتباط بهائیت با اسرائیل


قدمت روابط صمیمانه و همکاری صهیونیست ها و دستگاه رهبری بهائیت به سال ها قبل از تشکیل این دولت بر می گردد. از روزی که بنیان گذاران رژیم صهیونیستی برای غصب سرزمین فلسطین کوشش می کردند تا امروز روابط حسنه ای میان آن دو برقرار است.

بن زوی اولین رئیس جمهور اسرائیل هنگامی که هنوز اسرائیل تا تشکیل دولت راه درازی را در پیش داشت، ملاقات و مذاکره ای با عبدالبهاء داشته است و از چنین ملاقاتی به خشنودی و رضایت، یاد می کند[1] و در شرایطی که اعراب و خصوصا مردم مسلمان فلسطین با صهیونیسم و انگلستان مشغول مبارزه بودند بهائیان با...


ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
amin

توحید در بهائیت

آیا بهائیان خداپرست هستند؟


پیروان فرقه بهائیت خود را موحِّد و خداپرست دانسته و بهاءالله را بنده ای از بندگان خدا می دانند اما بررسی گفته ها و نوشته های بهاءالله و جانشینان و مبلغان او ما را در پذیرش سخن بهائیان مبنی بر اعتقاد به توحید با مشکل مواجه می سازد.

بهاءالله پس از ادعای جانشینی علیمحمد شیرازی (باب) دامنه ادعای خود را بالاتر برده و در نهایت به نغمه دروغین الوهیت خویش لب گشود؛ به نمونه های زیر توجه فرمایید:

الف) بهاءالله در کتاب مبین می گوید: «لا اله الّا انا المسجونُ الفرید؛ خدایی جز من زندانی یکتا نیست»[1]


ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
amin

دعاها و زیارت نامه های امام زمان عج

در رابطه با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، دعاها و زیارتهاى فراوانى نقل شده که در کتب ادعیه موجود است و در کتابى به نام «صحیفه مهدیه» نیز گردآمده است. به بعضى از این دعاها و زیارتها اشاره مىشود.


1. دعاى ندبه؛ مهمترین دعاها در عصر غیبت، دعاى ندبه است که سفارش فراوانى به خواندن آن شده است.

صدرالاسلام همدانى در کتاب تکالیف الأنام مىگوید: از خواص دعاى ندبه این است که اگر در جایى با حضور قلب و اخلاص تمام و توجه به مضامین عالى آن خوانده شود، عنایت و توجه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را به آن مکان جلب مىکند، بلکه...

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
amin